Nemovitost v Praze jako výhodná investice

O investičních příležitostech

Přidal marketa, dne 21. 12. 2015,  0x


Nemovitosti v současnosti nejsou kupovány jenom za účelem vlastního bydlení. Druhým oblíbeným a stále častějším důvodem koupě nemovitosti je investování. V dnešní době je nemovitost vnímána jako stabilnější uložení a zhodnocení peněž než investování na burze či do cenných papírů. Na tom, že je nemovitost vhodnou investicí, která vám může přinést zajímavý výnos, se shodnou jak developeři, tak finanční poradci, zkušení investoři či realitní makléři. Pokud se však chcete stát úspěšným investorem a získat skutečně zajímavý výnos, měli byste si vybrat vhodný byt ve vhodném městě.

Kde si pořídit investiční byt?

Nejvýhodnější lokalitou pro pořízení investičního bytu jsou velká města, kde je po bytech velká poptávka. Lidé se do měst stěhují za školou a následně za prací. Všichni nově příchozí, studující a lidé začínající budovat kariéru se shánějí po bytech k pronájmu. A právě těmto skupinám můžete svůj investiční byt nacházející se ve vyhledávaném městě pronajímat. Nejzajímavější lokalitu samozřejmě představuje Praha. Důležitý je však i výběr městské části. Vybírejte oblasti s dobrou dostupností a bohatou občanskou vybaveností. V Praze mezi takové oblasti patří Praha 4, Praha 5, Praha 6, Praha 7 či Praha 10.

Jaké dispozice jsou nejvýhodnější investicí

Nejlepší volbou jsou nové byty o dispozicích 2+kk a 2+1. Velikost a dispozice investičního bytu bychom měli vybírat s ohledem na potenciální nájemníky, kteří se po bytech k pronájmu poptávají. Většinou jde o studenty, o lidi na začínající pracovat a stojící na začátku kariéry či o mladé páry. Byty o dispozicích 2+kk a 2+1 jsou nejvíce univerzální byty.

Kromě pečlivého výběru bytu bychom měli dbát i na pečlivý výběr nájemníků. Nejspolehlivějšími nájemníky jsou mladé páry, kterým se bude hodit jak byt o dispozici 2+kk, tak o dispozici 2+1. Pro studenty nebo pracující přátele, kteří si spolu hledají byt, se hodí spíše oddělené pokoje a byty 2+1.

Poptávka po 2+kk navíc převyšuje nabídku, a tak byste neměli mít problém váš investiční byt pronajmout.

Kdy se investice do nemovitosti vyplatí?

Investice do nemovitosti se vám vyplatí, pokud je roční výnos z nemovitosti aspoň 5 %. Investiční byt je lepší kupovat z vlastních financí. Pouze v případě, že nemáte peníze na financování celé nemovitosti, pak vaši hotovost doplňte hypotékou. Vždy však zvažujte, zdali vám následně peníze z pronájmu pokryjí vaše měsíční splátky na hypotéku a ještě vygenerují zisk. (Samozřejmě se tu nebaví o bytech s hypotékou, do kterých si na pár let vezmete nájemníka, abyste byli schopni splácet hypotéku, a do kterých se následně nastěhujete sami.)

Investiční byt vybíráme bez emocí

Investiční byt byste měli vybírat čistě jen jako investiční byt. Při výběru se vyhněte emocím a posuzování podle vašeho vkusu. Investiční byt byste měli brát pouze jako investici, nikoli jako byt, do kterého se jednou nastěhujete.

Účel koupi nemovitosti byste měli dát najevo i realitnímu makléři. Nevystupujte před ním jako soukromý kupce, ale jako investor, kterému záleží především na výnosu.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.