Jak začít podnikat na internetu?

Cesta k úspěchu

Přidal marketa, dne 14. 11. 2015,  0x


Současná doba je pro podnikání jako dělaná. Trh nabízí nepřeberné možností a oblastí, v jakých můžeme podnikat. Jednou z atraktivních oblastí, která dennodenně otevírá dveře světa podnikání stovkám jedinců, je internet. Internet je plný otevřených možností. Stačí si jen jednu z nich zvolit a začít. Pokud ale nevíte, jak začít podnikat na internetu, přinášíme vám stručný návod, který vám snad pomůže s vašimi začátky.

V jakých oblastech a jak podnikat na internetu?

První otázkou, která vám dozajista vyvstává na mysl, je: „V jakých oblastech můžete na internetu podnikat?“ Pravdou je, že těch oblastí je vskutku mnoho, počínaje pouhým blogováním a konče vedením vlastního e-shopu.

V první řadě můžete začít podnikat například jako freelancer (tedy profesionál na volné noze), tedy copywriter, ghostwriter, grafik, kóder, programátor, apod. Dále se můžete vrhnout na oblast marketingu, například SEO specialista, linkbuilder, PPC specialista, atd. K takovému podnikání je však potřeba dávka znalostí a zkušeností v oboru.  Mimo profesionální obory vám však internet nabízí i možností, jako je blogování či natáčení Youtube videí. Blogeři a Vlogeři jsou totiž v současnosti vzorem mladých lidí, kteří vydělávají na svých koníčcích. Další verzí psaní článků je založení vlastního magazínu či jinak zaměřených tematických stránek. Atraktivní oblastí pro podnikání je pak obchodování přes Amazon či e-shop.

Oblastí podnikání na internetu je tedy dostat na to, aby si každý vybral to, co by ho mohlo bavit. A právě výběr oblasti podnikání je prvním krokem k tomu, jak začít podnikat na internetu.

Chce to dobrý nápad

Podle vámi zvolené oblasti se pak budou lišit kroky vedoucí k úspěšnému podnikání na internetu. Ať se rozhodnete pro jakoukoli cestu, uvědomte si, že bez dobrého nápadu to nepůjde. V první fázi musíte přestat myslet na všechny úspěšné projekty, které již existují. Vytvoření konkurenčního projektu by vás stálo příliš energie a peněz a pravděpodobně by vedlo k brzkému pádu. Raději si dejte trochu času na vytvoření vlastního originálního projektu. Jakmile vás napadne geniální idea, propracujte ji do posledního detailu. Jistěže všechno nevyřešíte teoretickým plánem, pro fungující projekt budete potřebovat vyjít i z praxe. Na druhou stranu dobrým podnikatelským plánem promyšleným do posledního detailu si cestu začátky ulehčíte a pravděpodobně se vyvarujete i některým chybám. Přes to všechno pro vás bude poznávání chování uživatelů velkým přínosem.

Živnostenské oprávnění aneb druhý krok k podnikání na internetu

Aby byly vaše příjmy z internetového podnikání legální, měli byste si zařídit podnikatelské oprávnění. Zde můžete jít dvěma směry. Za prvé můžete založit živnost, za kterou zaplatíte 1000 Kč. Za druhé můžete jít cestou společnosti, přičemž nejvhodnější formou by byla společnost s ručením omezeným. S ohledem na snížení minimálního kapitálu na 1 Kč, vás bude založení s. r. o. stát pouhých pár tisíc korun.

Jak začít podnikat na internetu s vlastním webem?

Chcete-li podnikat na internetu formou webových stránek (blog, magazín či e-shop, atd.), budete potřebovat zaregistrovat doménu, zajistit hosting a vytvořit funkční web. I když se bude web vyvíjet několik týdnů či měsíců, s registrací domény neotálejte (pokud nechcete, aby vám ji někdo vyfoukl). Na vytvoření webu pak budete potřebovat kódem, grafika a programátora. Jestliže tuto práci nebudete dělat vy sami nebo váš vlastní tým, pak poptejte kvalitní profíky.

Bez propagace to nejde

Jakmile bude web hotový, začněte jej propagovat a medializovat. Je třeba, aby o něm lidi věděli, aby o něm bylo slyšet a aby byl web vidět. K propagaci můžete opět využít odborníky, kteří vám navrhnou strategii přímo na míru vašeho byznysu.

V průběhu podnikání je třeba se o web stále starat, sledovat chování uživatelů a přizpůsobovat se mu. Vydělávat pak můžete u e-shopu na prodeji zboží, u webu s komunitou na členských příspěvcích, na bannerech či kontextové reklamě. Po celou dobu je však třeba vytvářet kvalitní obsah, díky kterému se vám budou návštěvníci stále vracet.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.