Jak rychle a levně ochránit firemní logo, produkty a služby?

Nápady na podnikání

Přidal romanbenes, dne 13. 04. 2016,  0x


Pokud se pouštíte do podnikání a máte obavy z toho, že by vás konkurence mohla nějakým způsobem v budoucnu kopírovat a zneužívat vašich produktů, služeb či třeba firemního loga a sloganů, je nejjednodušším a nejlevnějším způsobem nechat si registrovat ochrannou známku.

Účinné řešení spočívá v registraci ochranné známky

Ochranná známka je nástrojem, který vám přinese jednoznačný užitek. Přitom jde o velmi levnou záležitost, která nemusí být ani nijak administrativně náročná. Jde v principu o to, že díky ní ochráníte své služby, produkty a loga před ostatními firmami, které by jich eventuálně chtěly zneužít, parazitovaly by tak na vaší firmě, vašem podnikání.

Konkurenční firmy nezneužijí vašich charakteristických produktů či loga

Jde o dobrý způsob, jak ochránit svůj business. Registrace zamezí kopírování. Pokud například registrujete ochrannou známku na určité logo, které používáte pro svoji firmu či produkty, nemůže se pak stát, že jiná firma takovéto logo zneužije. A pokud ano, můžete se snadno a účinně bránit.

Ochranná známka znamená konkurenční výhodu. K tomu, abyste ji dostali, musíte splnit jen několik základních náležitostí. Především se musí jednat o produkt či logo, které jsou pro vaši firmu charakteristické, jedinečné. Musí být jasně rozlišitelné. To platí zejména tehdy, registrujete-li například určité slovní spojení.

Jak probíhá registrace?

Registrace ochranné známky probíhá u Úřadu průmyslového vlastnictví. Při podání se platí poplatek. Vyřízení trvá několik měsíců. V případě úspěšného schválení žádosti je pak známka platná po dobu 10 let.

V současné době lze využít službu Patentoid.cz, která vám práci se získáním ochranné známky výrazně usnadní. Stačí, když dodáte potřebné podklady a vše ostatní už vyřídí za vás. Můžete se tak dále naplno věnovat své podnikatelské činnosti.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.